Zatoč s chloupky. Jak? Laserem!

Trápíš se stále dorůstajícími chloupky v podpaží, na nohou a v intimních partiích? Máš dilema, čím je ničit a likvidovat, aby ses k nim nemusela pořád dokola vracet a začínat stále znovu peripetii s odchlupením? Zkus epilátor na bázi laseru!

shaving-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Ano, je mnoho lepších či horších způsobů, jak si s chloupky na tvém těle poradit. Ale tím nejlepším se v současnosti zdá epilace za pomoci laseru. Proč? Epilátor na bázi laseru je jedním z průkopníků v možnostech rychlého, efektivního, bezbolestného a hlavně dost trvanlivého odstranění chloupků. A to jsme ještě neřekli fakt pro mnohé (třeba i tebe) velmi, ale fakt velmi podstatný – je to finančně výhodné.

Ano, když si totiž spočítáš, kolik promrháš a rozkutálíš penízků (ale i času!) holením, likvidací chloupků pomocí vosků, cukrových past, či depilačních krémů, případně za přispění nějakých cool strojků, vyjde ti z toho suma sumárum jednoznačně, že laser hraje prim. Věřila bys, že laserovým řešením ušetříš skoro dvacet hodin ročně, a celkem více než čtyři tisíce korun za rok? Docela hustý, nemyslíš?

A čím je laser tak jedinečný, že ostatní způsoby převálcuje?

Laserový paprsek má tu moc, že sám o sobě přímo zacílí na tmavý chloupek a svojí tepelnou energií se vloupá skrz něj až na jeho cibulku a tu zničí. A šlus, víc už chlup nemá šanci.

Jasně, nelze na jeden zátah zatnout tipec všem chloupkům, které máš. Laserem se na ně musí opakovaně, a to i z toho důvodu, že některé jsou aktivní a jiné ne. A ty „spící“ musíš nechat, až začnou být aktivní. A tak ti nezbývá, než anabázi s laserem absolvovat opakovaně tak 1x za měsíc většinou čtyřikrát za sebou. Tedy čtyři měsíce trablů. Ale pak máš pokoj. A vize toho, že už tě nikdy ale opravdu nikdy nečekají žádné zarůstající chloupky, ti dává jasnou volbu!

Než bude laser v akci…

Své ochlupení si minimálně dva týdny před laserovým ničením nevytrhávej (děláš-li to), ale oholit se třeba žiletkou či strojkem týden před laserovou anabází můžeš. Také bys neměla být čerstvě opálená, tzn. minimálně měsíc bez opalování i třeba v soláriu. Jinak to nebude fungovat na 100 %. A až zničíš své chloupky laserem, tak ještě nějakou chvíli s opětovným kocháním se slunečními paprsky i se solárkem posečkej. Tvá pleť by mohla reagovat podrážděním a zarudnout.

Na co si dát pozor?

Laser je sice spolehlivým ničitelem tvých chloupků, ale jen v případě, že je máš tmavé. Jsou li tvé chloupky rezavé, blond či nedejbože šedivé, se zlou (nebo spíš s nulovou efektivitou) se potážeš. Tady to prostě nefunguje a i laser je u rezavých a blond chloupků bezradný (a tudíž zbytečný). A to platí jak u permanentního laseru, tak i u strojků na bázi laseru pro domácí využití.

Blondýnky a zrzky mají prostě smůlu. Stejně tak dámy, které zub času podaroval šedinami i na chloupcích. Laser neumí jejich chloupky správně detekovat a zacílit. Těm nezbývá nic jiného, než zvolit jiný způsob řešení. Kupříkladu vosk, nebo holicí strojek. Mají oproti jiným ale velikou výhodu v tom, že jejich chloupky nejsou tak „okaté“ jako ty tmavě hnědé či černé.

A co ty? Jaký jsi typ? Šla bys do laseru, zkusila jsi jej už? Anebo to řešíš jiným způsobem? Poděl se s námi o své zkušenosti a tipy, jak s chloupky zatočit jednou provždy!

foto-zdroj: shutterstock.com

18.12.2019 10:00| autor: Pavla Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist