TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA POMÁHÁ PŘI ŽENSKÝCH POTÍŽÍCH

Když bylo mé ženě přibližně 18 let, bylo jí sděleno zastupující ženskou lékařkou, že nikdy nebude mít děti. Když jsem se později se svou ženou seznámil, nebyl její psychický stav v tomto směru zrovna ideální. Inu, jak praví staré české rčení „Nikdy neříkej nikdy.“. Obě naše děti v současné době navštěvují základní školu a těší se dobrému zdraví.
Čínská medicína se ovšem nezabývá pouze neplodností, její okruh je tak široký jak si jen dokážete představit…

Tradiční čínská medicína pomáhá při ženských potížích

Podíváme-li se kolem sebe, jen málokterá žena nemá žádný zdravotní problém. Trpí stejnými potížemi jako muži a k tomu se připojují ještě jejich specifické problémy. Jednou z příčin jsou i nároky, které na ně klade moderní doba, a které nejsou vždy v souladu s jejich přirozeným bytím. Což si málokdo z nás uvědomuje. Nicméně mnohé se s tím už jaksi smířily a přitom zcela zbytečně. Tyto potíže lze velmi úspěšně léčit přírodní cestou bez vedlejších účinků. Cílem přírodní léčby je odstranění příčin a ne jen potlačení důsledků, které jsou viditelné jako příznaky nemoci.

Pokud se na tyto problémy podíváme z hlediska přírodní léčby vycházející z tradiční čínské medicíny, jsou za tyto stavy odpovědné vnitřní orgány, které rozdělujeme dle systému pěti prvků.

Například s prvkem dřevo (játra, žlučník) jsou spojeny nevyrovnané a nepravidelné funkce organismu, například nepravidelná a bolestivá menstruace, bolesti v podbřišku, zástava či naopak silná menstruace. Prvek dřevo je spojen s hněvem a silnými depresivními emocemi. Z tohoto důvodu lze hledat ve více jak polovině případů příčinu v psychice, kdy nadměrné emoce způsobí bloky v koloběhu vnitřní energie. Jednou z metod jak tyto bloky odstranit je použití čínských bylinných směsí, které harmonicky působí na psychiku, odstraňují křeče a bolesti spolu s nastolením hormonální rovnováhy.

Dalším prvkem, který je spojen s obtížemi něžného pohlaví je prvek voda (ledviny, močový měchýř). K němu se vážou problémy s početím, plodností a těhotenstvím, sklon k potratům, neplodnost, oslabení pohlavních funkcí všeobecně, výtoky, dále předčasná, opožděná nebo zablokovaná menstruace.

O něco podrobněji jen k některým.

V případě výtoků je třeba léčit celý organismus a ne jen bakterie, které je vyvolávají. Protože pokud je organismus oslaben, bakterie mají šanci, ale pokud je organismus silný a má dobrou obranyschopnost, s bakteriemi si poradí.

U neplodnosti je vhodné v každém případě podstoupit přírodní léčbu. I když se nepodaří tuto potíž vyléčit (je to jen malé procento, ale je) je léčba velkým přínosem pro celkový stav organismu. Zcela určitě je vhodné doplnit léčbu čínským cvičením čchi kung. V dobách minulých byla neplodnost automaticky přiřčena ženě, to dnes již dávno neplatí. Proto je třeba, aby alespoň počáteční vyšetření bylo provedeno u obou partnerů. Ve většině případů jsou na tom oba skoro stejně.

V klimakteriu (přechodu) se jedná o potíže způsobené úbytkem vyživující a ochlazující esence. K hlavním příznakům patří návaly horka, vysušování sliznic a kůže, podrážděnost, nesnášenlivost horka, noční pocení, řídnutí kostí, citová nevyrovnanost. Proto zde budeme pomocí čínských bylinných směsí doplňovat esenci a pročišťovat horko. Tyto směsi je třeba začít užívat co nejdříve, nejlépe již jako prevenci. Podle starých Číňanů období přechodu nastává u žen od 42. roku života.

Další prvek, který rovněž ovlivňuje ženské problémy je prvek země (slezina, žaludek). Zde rovněž působí vnější faktory jako např. nevyvážená strava, fyzická únava či psychické stresy. Jako důsledek dysfunkce tohoto prvku se objevují mimo jiné snížená, opožděná až zaražená menstruace nebo naopak příliš silná menstruace či až výtoky krve.

Pokud se na věc podíváme z hlediska čínské akupunktury a to konkrétně jen na jednu její dráhu, zjistíme, že dráha početí je přímo spjata s orgány příslušejícími do prvků dřevo, voda a země. To nám znovu potvrzuje vztahy popsané výše.

Je třeba si uvědomit, že pokud se objeví příznaky z nichž nejdůležitější jsem zde zmínil, je třeba je ihned léčit. Pokud tak neučiníte, mohou se objevit horší důsledky těchto stavů, jako jsou např. cysty na vaječnících nebo zduřeniny v prsou.

A na závěr něco z mého soukromí. Když bylo mé ženě přibližně 18 let, bylo jí sděleno zastupující ženskou lékařkou, že nikdy nebude mít děti. Když jsem se později se svou ženou seznámil, nebyl její psychický stav v tomto směru zrovna ideální. Inu, jak praví staré české rčení „Nikdy neříkej nikdy.“. Obě naše děti v současné době navštěvují základní školu a těší se dobrému zdraví.

Autor: Petr Khür

2.4.2003 12:00| autor: Petr Khür

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist