Femina.cz > sex a vztahy > Tajemný bod G. Existuje vůbec?
Tajemný bod G. Existuje vůbec?
Slyšela jsi o něm už tolikrát, že to nedokážeš spočítat. Možná ses ho i snažila najít a bezúspěšně. Jak to s tajemným bodem G je ve skutečnosti? Existuje vůbec, nebo je to jen mýtus? Zjistili jsme víc!
Zvláště muži by rádi tenhle „čudlík“ k ovládnutí své partnerky velmi rádi objevili, ale existuje vůbec? A mají ho všechny ženy na stejném místě a vnímají jej stejně, nebo je to dáno jejich osobní citlivostí? Skutečně objevil německý gynekolog Ernest Gräfenberger pomyslnou „Ameriku“ v intimitě žen a jejich partnerského života?
Jak to je ve skutečnosti
Tenhle pán byl první, kdo tuto mystickou ženskou oblast odhalil a publikoval o ní článek, který však nevzbudil nijak velkou pozornost. Ačkoliv po něm byl tento bod pojmenován, záznamy o jeho existenci pocházejí už z dob dávno minulých, první dochované jsou ze 4. století př.n.l.
A co je to vlastně ten bod G? I když to není vlastně ani tak bod, jako místo, oblast, či chceš-li ploška někde na přední horní straně pochvy těsně pod močovou trubicí. Je samozřejmé, že se to u jednotlivých žen může drobně lišit. Ovšem co je nejdůležitější, vhodnou stimulací bodu G, poklepáváním či hlazením dochází k silnému sexuálnímu vzrušení ženy s orgasmem a často i ženskou ejakulací.
Z uvedeného je jasné, že Géčko nemá speciální strukturu tzn. že tam nenajdeš žádná extra bonusová nervová zakončení, která by způsobovala tu tolikrát slibovanou „extázi a vzrušení“. Vlastně ani odborníci moc nemají jasno, jak to s tajemným bodem G vůbec je. Jedni jeho existenci okamžitě odmítají, druzí tvrdí, že opravdu existuje, ale přehlížel se proto, že se nachází na přední straně vagíny, která se běžně u pacientek při gynekologických prohlídkách nevyšetřuje. Ale zastávají názor, že takové místečko má v těle každá žena.
Není studie, není bod G?
Doktor Ernest Gräfenberger nám odpověď nedá. Neprovedl totiž žádné anatomické studie. Ale snažili se jiní a ti uvádějí, že nejcitlivější místo v pochvě ženy je na její přední stěně, zhruba 3-5 cm od vchodu. Vědělas, že podle nich má klitoris dlouhé kořeny až do vnitřku pochvy a zasahuje až daleko za místo, kde by měl být bod G? A že po vzrušení klitorisu se v dané oblasti zduří žlázky, které uvolní sekret, jenž je pak zaměňován s ejakulátem produkovaným drážděním Géčka?
Kdo ho řeší nejvíc?
Ironií je, že se o Géčko přou a řeší jej především muži. I když je pochopitelné, že chtějí mít na svou partnerku páku, která jim zaručí neopakovatelný zážitek při sexu s nimi. Pokud i ten tvůj patří mezi nadšené objevovatele a ty mu opravdu věříš, pak se můžete vydat na slastný průzkum. Klíčové je v tomto případě uvolnění, protože jinak by mohl být tenhle vášnivý výlet pro tebe spíš bolestivý. A pozor, tajemný bod G není výsadou jen žen. Svůj mají i muži a je jím prostata. Tak můžeš zkusit dvojnásobný průzkum, ovšem počítej s tím, že některý muž se do tohohle dobrodružství rozhodně nebude chtít pouštět. Přeci jen je to nebezpečně blízko konečníku.
Plastika bodu G
Ne, opravdu jsme nezešíleli. Dnes si můžeš skutečně dopřát plastiku bodu G, tedy jeho zvětšení. Ovšem doporučuje se především ženám, které jsou si vědomy, kde jej mají a rády jej využívají. Plastika se provádí v lokálním umrtvení a už za čtyři hodiny se můžeš vrhnout do sexuálních hrátek. Zákrok se provádí ambulantně a ceny se pohybují od deseti do třiceti tisíc.
Co na to čtenářky?
„Já vím naprosto přesně, kde mám bod G, ale že bych z toho byla nějak urvaná, to rozhodně nejsem. Myslím si, že se hodně přeceňuje,“ krčí rameny Linda (29 let).
„Co nechápu je plastika bodu G,“ vrtí hlavou třicetiletá Tamara. „Copak může být něco umělého funkční? Tohle je fakt rozmar a tahání peněz z lidí.“
„Bod G jsem na svém těle nikdy nenašla a s partnerem jsme to zkoušeli mnohokrát. Ale ráda bych ho objevila, myslím, že na tom něco bude,“ doufá Jitka (25 let).
„Já na něj nedám dopustit, partner ví, kdy a jak mi má bod G přesně stimulovat, abych dosáhla toho nejhezčího orgasmu, takže pro mě to rozhodně mýtus ani nesmysl není,“ tvrdí rozhodně Alena (31 let).
Tomu říkáme bláznivost, co ty a bod G? Víš, jak na něj?
Foto: shutterstock.com