Colin Firth, hlavní hvězda filmu, rozhodnutí ani sám moc nechápe. „V tomhle filmu to slovo není zlomyslné, není to urážka a v žádném kontextu se nemůže diváků dotknout,“ tvrdí herec. „Je to přece o muži, který se snaží uvolnit tím, že používá určitá slova. Ještě jsem nepotkal nikoho, kdo by proti tomu něco namítal a myslím, že film by měl zůstat takový, jaký je.“
Jiný názor mají ale američtí producenti britského snímku Bob a Harvey Weinsteinovi. Ti požádali úřad, který filmy cejchuje označením přístupností, aby dovolil novou verzi přístupnou pro celou rodinu, a rozšířil tak diváckou obec i tržby Královy řeči. Povolení dostali. U nás, kde se na rozdíl od USA na věk lidí pouštěných do sálů tolik nedbá, o královské klení nepřijdete.
Colin Firth se aspoň může radovat z pochvaly od expertů na koktání, kteří mu teď děkují, že svým oscarovým výkonem pomohl upozornit na problémy koktajících. „Králova řeč je výborný film a má velký a významný vliv, protože ukazuje, že každý může koktat – dokonce i král,“ vyjádřil se Chamonix Sikora, ředitel Amerického institutu pro koktání. Podle něj po světě touto řečovou vadou trpí 60 milionů lidí!