Femina.cz > Komerční prezentace > Jak chránit ruce před chladem?
Jak chránit ruce před chladem?
S klesající teplotou se zvyšuje počet hrozeb, před kterými je třeba pokožku chránit. Kůže se totiž dehydratuje mnohem rychleji, což následně vede k poškození lipidové vrstvy epidermis, projevujícím se suchostí a prasklinami. To je způsobeno malým počtem mazových žláz na povrchu rukou. Vytvářejí přirozený ochranný povlak, který se odstraňuje při každém mytí nebo dezinfekci rukou. Protože její rekonstrukce je proces, který trvá až několik hodin, ruce jsou v této době extrémně vystaveny negativním vlivům atmosférických faktorů.
Kůže rukou má také velké množství potních žláz. Když vlhkost vzduchu klesne, vedou k dehydrataci epidermis. To je normální v chladných dnech. Na druhou stranu jsou interiéry místností neustále vytápěny, což způsobuje časté, rychlé změny teplot, které jsou nebezpečné zejména pro stav rukou. V důsledku toho se pokožka stává suchou a drsnou a nehty jsou křehčí. Jedním z prvních příznaků poškození horní vrstvy epidermis může být její zarudnutí a svědění. Pak se stav rukou bude nadále zhoršovat, což nakonec povede k bolestivým ranám.
Dobře upravené ruce v zimě
Naší vizitkou jsou přitom hladké a dobře upravené ruce. Bohužel při mrazech kůže na rukou vysychá a červená, a proto je třeba se o ni v zimě starat intenzivněji než obvykle. Navštivte drogerii Hebe, kde zakoupíte všechny potřebné produkty. Začněte tím, že si koupíte vhodné teplé rukavice a dobrý hydratační krém. Která bude fungovat nejlépe a co udělat pro to, aby byly vaše ruce v perfektní kondici i během mínusových teplot? Krém musí vyživovat, hydratovat a chránit. Nejdůležitějšími složkami jsou kyselina hyaluronová, bambucké máslo, makadamiový nebo jojobový olej a vitamíny A, C a E. Důležitý je glycerin, který pomáhá změkčit zrohovatělou epidermis, zklidňuje popraskání a podráždění. Perfektní je také urea, která silně hydratuje tkáně, a d-panthenol, který zklidňuje podráždění.
Zimní péče o ruce
Čištění je prvním, základním krokem v rituálu péče o ruce, ale často na něj zapomínáme. Voda je bohužel pro ruce nepřítelem, protože poškozuje jejich jemnou strukturu. Při každém mytí rukou si je důkladně osušte, aby voda nevysušovala pokožku. Abyste ochránili své ruce před poškozením, vyhněte se přípravkům s vysušujícím účinkem, jako jsou gely a hydroalkoholické prostředky (mycí prostředky). Vybírejte jemná mýdla – tekutá budou lepší než pevná mýdla. Nejlepší je, aby mýdlo mělo neutrální pH reakci, tedy 5,5 (blízko pH naší pokožky). Vždy dělejte domácí práce v gumových rukavicích. Peeling dokonale vyhlazuje epidermis. Zejména by měl obsahovat kyselinu hyaluronovou nebo kolagen, které nejlépe hydratují a především činí pokožku rukou pružnější. Peeling, prováděný alespoň jednou týdně (nejlépe dva), dokonale připraví pokožku na aplikaci séra, pleťové vody nebo krému na ruce. Naneste na vyčištěnou pokožku rukou a držte asi 10 minut. Po uplynutí uvedené doby jemně masírujte pokožku krouživými pohyby a přípravek smyjte vlažnou nebo teplou vodou.
Krém na ruce je nezbytný
Krém na ruce by měl být vždy s vámi, zejména v zimě. Umožňuje chránit hydrolipidickou vrstvu pokožky, přirozenou ochrannou bariéru rukou. Pamatujme na časté nanášení krému přes den a vydatnou vrstvu na noc – efekt bude lepší, když si na ruce natáhneme bavlněné rukavice. Používejte krém vždy po umytí rukou a před odchodem ven. Pokud je pokožka vašich rukou velmi suchá, naneste na noc silnou vrstvu hydratační pleťové masky, můžete použít i hydratační krém s kolagenem nebo posilujícím panthenolem.
Ochrana před mrazem
Nikdy nezapomeňte na rukavice. A zde pamatujte, že není nejdůležitější vzhled, ale jejich praktičnost – mají chránit vaše ruce před chladem. Nejteplejší jsou ty, které se nazývají dvouprsté – modely, ve kterých jsou čtyři prsty ve společné komoře a pouze palec je oddělený. Mnoho činností v nich ale vykonávat nemůžete, a tak jsou i přes nižší odolnost vůči mrazu praktičtější pětiprsté. Vybírejte kožené modely s vlněnou nebo fleecovou výplní. V nich se nezaleknete ani těch nejextrémnějších povětrnostních podmínek.