Čtyřicátníci jsou nejnáchylnější k depresím

Většina lidí ve středních letech prožívá osobní krizi provázenou depresemi. Za bídný duševní stav viní práci, neposlušné děti, nevěrného partnera nebo malé příjmy.

Jenže podle odborníků souvisí vrchol nejdepresivnějšího období se 44. rokem života ve všech zemích světa.

Tým britských a amerických odborníků to potvrdil ve své studii. Podle nich jsou lidé ve středním věku velmi náchylní k depresím. V průběhu života pak křivka depresí a štěstí připomíná tvar písmene U. V mládí a ve stáří jsou pocity štěstí největší, ve středních letech naopak nejnižší a nejčastěji se dostavují deprese.

„Očekávali byste, že lidé začnou být nešťastní s věkem, jakmile se blíží ke smrti, ale ve skutečnosti se jako pravda jeví opak. Úroveň lidského štěstí a mentálního zdraví je nejnižší ve středním věku. Je zatím tajemstvím, proč se tomu tak děje, ale důkazy jsou neuvěřitelně průkazné,“ prohlásil vedoucí autor studie profesor Andrew Oswald z University of Warwick.

Výzkum mezinárodního týmu psychologů se opírá o analýzu dat pocházejících od více než dvou milionů lidí z osmdesáti různých zemí světa. Ve všech oblastech světa platí, že nejméně štěstí a nejvíce depresí zažívají lidé ve středním věku, zatímco v mládí a stáří je tomu naopak.

30.1.2008 12:00| autor: Famous

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist